dzień_pustej_klasy

Dzień Pustej Klasy 2016 – na dwór marsz

W tym roku, już po raz drugi Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” organizuje i promuje w Polsce „Dzień Pustej Klasy”. Na czym polega akcja? Na zostawieniu pustych klas 17 czerwca :) Niech się stoły, krzesła i tablice kurzą tego dnia w samotności, szkolne mury wypełni grobowa cisza, a my dajmy dzieciakom szansę na zanurzenie się naturze (jeżeli ktokolwiek miałby wątpliwości co do zbawiennego wpływu kontaktu z przyrodą na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, to pozwolę sobie przypomnieć tekst: Witamina N. Naukowe dowody na korzystny wpływ kontaktu z Naturą).

Na czym akcja polega w praktyce?

1) Jeżeli jesteś nauczycielką lub nauczycielem – wyciągnij dzieciaki na dwór, do parku, do lasu, na łąkę. To są zawsze najbardziej ekscytujące zajęcia!

2) Jeżeli jesteś dyrektorem lub dyrektorką placówki – zachęć grono pedagogiczne do udziału (i najlepiej dołącz do opuszczających klasy ;) ).

3) Jeżeli jesteś uczniem/uczennicą – opowiedz o akcji swoim kolegom/koleżankom/= oraz nauczycielom/nauczycielkom. Drąż temat, pokaż stronę internetową akcji.

4) Jeżeli jesteś rodzicem – porozmawiaj o akcji z wychowawcami swoich pociech :)

5) Jeżeli nie masz nic wspólnego z placówkami edukacji formalnej, to na pewno masz znajomych nauczycieli lub znajomych rodziców dzieci w wieku szkolnym :) Powiedz im o Dniu Pustej Klasy, dołącz do wydarzenia, udostępnij w swoich mediach społecznościowych. A co! Naróbmy szumu! W końcu, kto by nie chciał legalnie spędzić dnia poza szkołą, nie? :)

Ach, byłabym zapomniała! Kto zgłosi swoją klasę/szkołę w formularzu zgłoszeniowym otrzyma bezpłatnie egzemplarz książki „W dziką stronę”. Moim zdaniem korzyści uczestnictwa są więc podwójne :)

To co? Wychodzie? :)

Więcej o akcji

Wydarzenie na facebooku

• Super inicjatywa i naprawdę fajny i ciekawy pomysł z tą „pustą klasą”. Z całą pewnością będę promował takie działania, bo to jest potrzebne, a i dzieciaki lubią takie wyjścia :)

• Witam widze ze chyba nie zarabiasz na swoim blogu.
    Mozesz połączyć swoja pasję z zarobkiem. Szkoda marnować ruchu na stronce.

Jest metoda zeby wyciagnac dodatkowo ładną sumkę,
    wpisz sobie w google – jak zarobić na blogu drugą wypłatę

• Ja również popieram akcję „pustej klasy” , bo w edukacji nie liczy się tylko teoria i siedzenie w ławce, ale również podziwianie natury, współpraca poza szkolna, rozwijanie artystycznych umiejętności na łonie natury, sportowe zajęcia, spacery, wycieczki i wiele innych ciekawych czynności, które można wspólnie robić poza murami szkoły.