Eko Hallowen w Forum Designu – Kraków

Forum designu – krakowski salon wystawienniczy dla niezależnych twórców i projektantów – oraz Krakowski Alarm Smogowy – stowarzyszenie walczące o poprawę jakości powietrza – serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu Eko Halloween w Forum Designu. Organizatorzy podeszli do tradycji Halloween nowatorsko i postawili zmierzyć się z największym krakowskim strachem – smogiem.

To okazja, żeby halloweenowe popołudnie spędzić nie tylko na zielono, ale też merytorycznie i artystycznie, bo w programie wydarzenia znalazł się zarówno wykład „Jak straszy smog wawelski” prowadzony przez Krakowski Alarm Smogowy, jak i warsztaty artystyczne (DIY) „Halloweenowa maska antysmogowa”, które poprowadzi Anna Ochałek, absolwentka Szkoły Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a zapisać się można mailowo pod adresem: forumdesignu@gmail.com

Czas: 31.10.2015, godz. 15:00

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/156454474703565/

Miejsce: Forum Designu, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków


Polacy oddychają najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w całej Unii Europejskiej. Europejska Agencja Środowiska podaje, że na liście 400 europejskich miast o największej liczbie dni z przekroczeniami dopuszczalnych wartości pyłu zawieszonego (PM10), aż sześć polskich miast znajduje się w pierwszej dziesiątce.

Jednym z tych miast jest Kraków.

eko halloween 1